• Reklam

Asya Pasifik Bölgesi'nin 'En iyi odası' Ege'den

AYDIN Ticaret Odası (AYTO), 28 ülkenin oluşturduğu Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) tarafından 'En iyi oda' seçildi. Ödülü, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken ile Meclis Başkanı Coşkun Cerit, Avustralya'nın Melbourne şehrinde düzenlenen törenle aldı. Ülken, "Bu gurur üyelerimizin, Aydın'ımızın ve ülkemizin kısacası hepimizin gururudur" dedi.

Asya Pasifik Bölgesi'nin 'En iyi odası' Ege'den
01 Aralık 2022 - 14:08 - Güncelleme: 01 Aralık 2022 - 14:09

Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Asya Pasifik Bölgesi'yle ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla 2009 yılında CACCI'ya üye oldu. Dünya nüfusunun yüzde 40'ını ve dünya ekonomisinin yüzde 23'ünü kapsayan Asya Pasifik Bölgesi'nin en büyük iş dünyası örgütü niteliğinde olan CACCI, odaların, hizmet bölgelerindeki sanayi, ticaret ve toplumsal refahına katkı sağlayan 'Üye odaklı uygulamalarını' belirlemek için 2004 yılında 'CACCI Yerel Oda Ödülleri Yarışması'nı başlattı. CACCI 9. Yerel Oda Ödülleri Yarışması'na 2021 yılında başvuran Aydın Ticaret Odası, Asya Pasifik ticaret odaları arasında kente ve üyelerine yönelik çalışmalarıyla en başarılı oda seçildi. CACCI tarafından Avustralya'nın Melbourne şehrinde düzenlenen 36. CACCI Konferansı'nda, 'Ticaret Odaları Yeni Ekonomiyi Nasıl Tanımlayacak' teması öne çıkarken, AYTO, iline ve üyelerine yönelik yaptığı hizmetlerle Asya Pasifik Bölgesi'nin en iyi odası seçildi. Konferans sonunda 28 ülkeden gelen iş insanlarının katılımıyla düzenlenen gala gecesinde verilen birincilik ödülünü TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken ve AYTO Meclis Başkanı Coşkun Cerit aldı.

'BU GURUR HEPİMİZİN'

Vizyoner projelerle üyelerinin hizmetinde bulunmaya devam edeceklerini belirten AYTO Başkanı Ülken, "Bu ödülün arkasında sonsuz bir emek var. AYTO yönetim kurulumuzun, meclisimizin, genel sekreterimizin ve AYTO personelimizin emeği, inancı ve çabası var. Göreve geldiğimiz günden bu yana AYTO yönetimi olarak üyelerimizin ticari hayatlarının gelişmesi ve kente değer katmak için birçok girişim ve projeyi hayata geçirdik. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun göreve gelmesinden sonra, oda ve borsalarımız da Hisarcıklıoğlu'nun vizyonuyla harekete geçti ve atılan bütün tohumlar ne mutlu ki başarılı çalışma ve projelere dönüştü. Bugün burada almış olduğumuz ödül de üyelerimize sunduğumuz hizmet ve projelerimizin uluslararası çapta görünür ve fark edilir hale geldiğinin bir göstergesidir" diye konuştu.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum