• Reklam

Asrın Felaketinde hayatını kaybedenler Kuşadası'nda anıldı

Kuşadası’nda, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin yıl dönümünde, hayatını kaybeden vatandaşlar düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Asrın Felaketinde hayatını kaybedenler Kuşadası'nda anıldı
06 Şubat 2024 - 09:11
Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen anma programında saygı duruşunda bulunulduktan sonra aynı acıların tekrar yaşanmaması dilendi. Kuşadası Belediyesi Yeni Hizmet Binası önünde saat 04:17’de düzenlenen anma etkinliğine Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, Kuşadası Belediyesi çalışanları, Kuşadası kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver, AKUT gönüllüleri, Kuşadası’nda yaşayan depremzedeler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Duygu dolu anların yaşandığı anma etkinliğinde, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için 4 dakika 17 saniye boyunca saygı duruşunda bulunuldu. Aynı acıların bir daha yaşanmamasına vurgu yapılan anma programında birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verildi. Etkinliğin sonundaysa Kuşadası Belediyesi İkram Aracı’ndan vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulunuldu. 


Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara bir kez daha Allahtan rahmet, yakınlarınaysa baş sağlığı dilediklerini belirterek, “Geçtiğimiz yıl çok büyük bir acı yaşadık. Acımız hala çok taze. Umarım ülkemiz bir daha böyle bizi derinden sarsan bir afetle karşılaşmaz. Kuşadası Belediyesi olarak kentimizde yaşamaya başlayan depremzede vatandaşların da her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum