Aliağa Mehmet Saka İlkokulu'na 'Uluslararası Çevre Ödülü'

  İzmir Aliağa Mehmet Saka İlkokulu, Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de düzenlenen Global School Award-Küresel Okul Ödülleri'nde 'Çevre Dostu En İyi Okul' ödülüne layık görüldü.

  Aliağa Mehmet Saka İlkokulu'na 'Uluslararası Çevre Ödülü'
  13 Kasım 2023 - 12:14 - Güncelleme: 13 Kasım 2023 - 12:15

  İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan Mehmet Saka İlkokulu, eğitimde fark yaratan okulları tanıtma, çevre duyarlılıklarını takdir etmeyi amaçlayan Global School Awards'da 'Çevre Dostu En İyi Okul' ödülüne layık görüldü.
  Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de düzenlenen törende ödülü bu yıl, AKS Global Education Awards- Küresel Eğitim Ödülleri kapsamında 'Yılın En İyi Müdür Yardımcısı' ödülünü alan Mehmet Saka İlkokulu Müdür Yardımcısı Funda Kurtkaya okulunu temsilen aldı. Müdür Yardımcısı Kurtkaya çalışmalarının karşılığını almanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Okulumuza bu ödülü kazandırmanın duygusal anını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Çevre ile ilgili projeler ve etkinliklerle okul olarak çevremizde farkındalık yaratmak adına çalışmalar yaptık. Kuruculuğunu yaptığımız uluslararası eTwinning projelerinde; çevre, iklim değişikliği ve yenilenebilir enerji konularında çalışmalar yaptık. Öğrencilerimizin iklim krizi ile mücadele sürecine aktif katılımını sağlamak ve problem çözme kapasitesini artırmak için çabaladık. Sürdürülebilir yaşam tarzları inşa etmeleri ve yaşanabilir bir dünya tasarlamaları için eğitimlerle, etkinliklerle, projelerle destekledik" dedi.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum