• Reklam

AK Partili Turan: Sarıçay üzerine 4'üncü köprü yapılacak

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale merkezinde geçen Sarıçay üzerinde 4'üncü köprünün yapılacağını açıkladı.

AK Partili Turan: Sarıçay üzerine 4'üncü köprü yapılacak
25 Ağustos 2022 - 16:54 - Güncelleme: 25 Ağustos 2022 - 16:55

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale kent merkezinin içerisinden geçen ve Atikhisar Barajı'ndan gelen suyun denize deşarjını sağlayan Sarıçay hakkında yazılı açıklama yaptı. Çanakkale'nin tüm sorunlarına omuz vermeye gayret ettiklerini belirten Turan, araç trafiğini rahatlatmak amacıyla 4'üncü köprünün yapılacağını ifade etti.

Sarıçay'ın ıslahı ve köprü projesinin kentten uzun yıllardır çözülmesi beklenen konular arasında yer aldığını ifade eden Turan, "Mesele Çanakkale ise herkesin siyasi görüşlerini bir tarafa bırakıp taşın altına elini koyması gerekiyor. Bizler siyasetçiyiz. Elbette farklı görüşlerimiz olacak, tartışacağız. Ancak bu tartışmalar Çanakkale daha iyi olsun diye, Çanakkale daha çok gelişsin, sorunları ivedi bir şekilde çözülsün diye olmalıdır. Sarıçay'ın ıslahına yönelik ihale hazırlıkları başlamıştı. Sarıçay ıslahı 1'inci kısım inşaatı işinin ekim ayının ilk haftasında ihaleye çıkılması planlanıyor. Sonrasında hızlı bir şekilde, kademe kademe çalışmalara başlanacak. Maliyeti 31 milyon TL olarak belirlendi. Bu çalışma kapsamında ayrıca Sarıçay üzerine DSİ tarafından 4'üncü taşıt köprüsü yapılacak. Köprünün konumlanacağı toplam uzunluk 2350 metre. Mücavir alanda olduğu için köprüyü belediyenin yapması gerekiyordu. Bu konu Sayın Başkanın da vaatleri arasındaydı. Ancak uzun süre adım atılmayınca, hemşehrilerimizin daha fazla mağdur olmaması adına DSİ yapacak. 4'üncü taşıt köprüsü, elzem bir köprü. Yapıldığı takdirde trafiği rahatlatacak, yeni gelişen bölgelere ulaşım daha kolay olacak. Bu köprü alternatif bir ana arter olacak. Şehri, Esenler ve yeni gelişen Tekzen bölgesi ile bağlayacak. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu'yla takip ettiğimiz bir konuydu. Yakın zamanda da Sarıçay'ı yerinde inceleyerek yapılacak çalışmalar hakkında bilgi almıştık. DSİ Müdürlüğümüz başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum