• Reklam

AK Partili Konak Adayı Çankırı "Gençler yolculuğun en önemli hüneridir"

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Türkiye’nin en genç milletvekili Zehra Nur Aydemir ile birlikte partisinin Konak Gençlik Kolları Başkanlığının organize ettiği, ‘Gençlik Aşkıyla İzmir’ buluşmasına katıldı. Yerel seçim takvimini gençliğin enerjisi ve heyecanı ile geriye sardığını belirten Çankırı; “Gençler tüm yolculukların en önemli hüneridir. Hayallerinizle vizyonumuz daha da genişliyor.” dedi.

AK Partili Konak Adayı Çankırı "Gençler yolculuğun en önemli hüneridir"
14 Şubat 2024 - 11:18

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, yerel seçim atmosferinde sahada proje bazlı mesaisine devam ediyor. Çankırı günün ilk programında partisinin il başkanlığında düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katılım sağladı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda teşkilatın tam kadro hazır bulunduğu görülürken, toplantıdan “AK Belediyecilik ile tanıştırmaya kararlıyız” mesajı çıktı.

Ardından Çankaya Katlı Otopark bünyesinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret eden Çankırı, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alternatif yer gösterilmeden yıkım haberleri ile gündeme gelen katlı otoparkın akıbetine ilişkin, “Sizlere yeni bir alanı işaret etmeden kapıyı göstermek bize yakışmaz. İnşallah 1 Nisan sabahı Konak’ta kolları sıvadıktan sonra S.O.S. veren tüm alanlarda kimseyi zorda bırakmadan sorunlara yerinde çözeceğiz.” diye konuştu.

 

“Çözüm meslek liselerinde”

Çankırı 821 üye sayısıyla İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası (İLGEO)’da başkan ve yönetim kurulu ile bir araya geldi. Yeme - içme sektöründe ara eleman eksiğine dikkat çekilen görüşmede kalifiye eleman yetiştiren eğitim kurumları olarak meslek liselerinin önemine vurgu yapıldı. Çankırı, “Konak gibi sirkülasyonun yoğun olduğu bölgede ara eleman eksiğini bu alanda eğitimini tamamlamış kulvarlardan sağlayacağız. İşin ehlisi, içinde olduğu vakit verimin artısını görmek çok daha konforlu.” dedi.

 

“Atatürk herkesin kırmızı çizgisidir”

Programına Atatürkçü Düşünce Derneği Konak Şubesi’ni ziyaret ederek devam eden Çankırı’ya gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı dernek üyeleri tarafından teşekkür edildi.  Atatürk’ün herkesin kırmızı çizgisi olduğunu açıklayan Çankırı burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde kazandığım temsil hakkıyla bugün milletvekili oldum. Bu görev beraberinde bana Cumhuriyet tarihinin ilk ve tek kadın Meclis İdare Amirliği görevini yaşattı. Bu çok gurur verici.  Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını yerine getiren evlatları olarak da bugün buradayız. Çünkü Atatürk herkesin kırmızı çizgisidir. Hassasiyetimizi akıl dışı söylemler üzerinden gölgelemesinler. Atatürk hepimizin Atatürk’üdür.”

 

“Bizim kız” Karşılaması

Temasları kapsamında İzmir Mardinliler Federasyonu’nu da ziyaret eden Konak Adayı Çankırı, hemşehrileri tarafından ‘bizim kız’ söylemi ile karşılandı. Coşkulu kalabalığın sık sık ‘Yaparsa Ceyda Başkan yapar’ sloganı attığı buluşmada Çankırı, ilçedeki tüm hemşehri dernekleri ile ‘Birlikten kuvvet doğar’ paydasında buluştuklarının altını çizdi.

 

İlk oy Ceyda Başkana

Günün sürpriz ziyareti ise Hilal Mahallesi’nde ikamet eden Döven ailesine gerçekleştirildi. Kızları Lütfiye Döven’in 18’inci yaş doğum günü partisine katılan Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, genç kıza bir ömür sağlıklı yaşam dileyerek 31 Mart Mahalli ve İdareler Seçiminde ilk kez kullanacağı oyuna talip olduğunu aktardı.

 

Z Kuşağının Ceyda Ablası

Çankırı son olarak Türkiye’nin en genç Milletvekili Zehra Nur Aydemir ile partisinin Konak Gençlik Kolları Başkanlığı’nın organize ettiği, ‘Gençlik Aşkıyla İzmir’ buluşmasına katıldı.  Gençliği büyük ve güçlü Türkiye'nin mimarları olarak tanımlayan Çankırı, Türkiye nüfusunun yarısından fazlasının 32 yaş ve altındaki insanlardan oluştuğunu açıkladı. Kendisinin geçtiğimiz günlerde ORC Araştırma şirketinin 5 bin 600 kişiyle, Z kuşağının mecliste en etkili bulduğu milletvekillerine ilişkin yaptığı anket sonucunda listenin ikincisi sırasında yer alması hatırlatılması üzerine, salondakiler tarafından ayakta alkışlandı. Çankırı burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Bir neslin kendisinden sonra gelen nesle tepeden bakması kadar absürt bir durum olamaz. Çünkü nasıl ki tarih içinde bulunduğu koşullara göre değerlendiriliyorsa gelişen teknoloji ve internetle de gençler artık daha fazla kitleyi takip edebiliyor. Gençler artık büyüyor, ergenlikten çıkıyor ve hayata atılmaya başlıyor. Nasıl bir siyaset istedikleri, nasıl bir iletişim tonu tutturdukları, nasıl tükettikleri ve nasıl çalışacakları da böylelikle şekilleniyor. Çünkü gençler tüm yolculukların en önemli hüneridir. Hayallerinizle vizyonumuz daha da genişliyor Bu sebeple Z Kuşağı aslında çok parlak bir nesil. Kafalarını telefonlarından kaldıramayan şımarık ve apolitik bir kuşak değil. Bu yüzden bazılarının Ceyda ablası, Ceyda teyzesi hatta kiminizin de Ceyda annesi olmaktan gurur duyuyorum. Nitekim kendi evlatlarımdan ayırt etmeden sizleri çok seviyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum