• Reklam

AK Partili Dağ'dan CHP'ye sert eleştiri!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'de CHP'li belediyelerin borcunun 100 milyar lira olduğunu aktardı. Borçlara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Hamza Dağ, " 'enkaz edebiyatı' yapmaya çalışanların manipülasyonu kendi belediyelerinin borç batağında olduğu gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oldu." dedi.

AK Partili Dağ'dan CHP'ye sert eleştiri!
22 Nisan 2024 - 10:58

İzmir Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda Büyükşehir Belediyesi'nin 2023 yılı faaliyet raporu okunu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ,  İzmir'de CHP'li belediyelerin borcunun 100 milyar lira olduğunu aktardı. 

 

Borçlara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Hamza Dağ, "Önümüzdeki dönemdeki beceriksizliklerine bahane bulmak için “enkaz edebiyatı” yapmaya çalışanların manipülasyonu kendi belediyelerinin borç batağında olduğu gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oldu. CHP belediye başkanlarına önerimiz, sadece vatandaşlarımıza hizmete odaklanmalarıdır. Hizmet ve eser ortaya koyamayacakları için şimdiden bahane üretmesinler" dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın açıklamasının tamamı şu şekilde;

"İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde okunan faaliyet raporundan anlaşılacağı üzere 2019-2024 yılları arası CHP’nin İzmir'de yönettiği belediyelerin toplam borcu yaklaşık 100 MİLYAR liradır!

Belediye başkanlarının tamamına yakınının değiştiğini dikkate alacak olursak, CHP’li belediyelerin CHP’li belediyelere devrettiği borç durumu bu şekildedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bu rakam iki katına çıkıyor, Ankara’yı da hesaba katarsak CHP belediyelerindeki borç uçsuz bucaksız bir hal alıyor. Önümüzdeki dönemdeki beceriksizliklerine bahane bulmak için “enkaz edebiyatı” yapmaya çalışanların manipülasyonu kendi belediyelerinin borç batağında olduğu gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oldu. CHP belediye başkanlarına önerimiz,

sadece vatandaşlarımıza hizmete odaklanmalarıdır. Hizmet ve eser ortaya koyamayacakları için şimdiden bahane üretmesinler."


YORUMLAR

  • 0 Yorum