• Reklam

AK Partili Bursalı: "Terör devletine asla izin vermeyeceğiz"

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, son dönemde terör örgütü tarafından yapılan saldırıların, son demlerini yaşayan terör örgütünü yeniden canlandırmaya yönelik nafile çabalar olduğunu söyledi. “Ne kadar çabalarlarsa çabalasınlar bunda başarılı olamayacaklar” diyen Bursalı, terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla süreceğini dile getirdi.

AK Partili Bursalı: "Terör devletine asla izin vermeyeceğiz"
16 Ocak 2024 - 13:33 - Güncelleme: 16 Ocak 2024 - 14:04
“ADI NE OLURSA OLSUN, ÖMRÜ KISA OLACAK”
Şebnem Bursalı, Türkiye’nin terörle mücadele stratejisinin bir gereği olarak Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe-Kilit Harekâtı kapsamında bölgede bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına yapılan saldırıları değerlendirdi. “Hain saldırıları şiddetle lanetliyorum” diyen Bursalı, “Öncelikle saldırılarda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, silah arkadaşlarına ve Aziz Türk Milleti’ne baş sağlığı dilerim. Ülkemizin bekasına yönelik tehditleri kaynağında engelleme ve yok etme stratejisi çerçevesinde terör örgütü PKK/YPG/KCK ve destekçileriyle mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürecektir. Türkiye Cumhuriyeti’ne saldıranın adın ne olursa olsun ömrü kısa olacaktır” ifadelerini kullandı.

“GÜNEY SINIRIMIZDA TERÖR DEVLETİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”
Terörle mücadelenin son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini belirten Bursalı, “Irak ve Suriye’deki terör yuvaları tamamen yok edilinceye kadar haklı mücadelemiz devam edecektir. Sınırlarımız içinde yok olma noktasına gelen bölücü terör örgütü, başarılı sınır ötesi operasyonlarımız sonrasında çok ağır kayıplar verdi. Terör örgütü, sınır ötesinde köşeye sıkıştıkça, örgütü yeniden palazlandırma, yeniden canlandırma girişimleri de hız kazandı. Son dönemde birliklerimize yönelik artan terör eylemleri, örgütü semirtme senaryolarının sinsi birer parçasıdır. Türkiye, hiçbir şekilde güney sınırlarımız boyunca bir adı ne olursa olsun bir terör devleti kurulmasına izin vermeyecek. Meşru müdafaa hakkımız ve ikili anlaşmalar çerçevesinde, nerede bir terör tehdidi görürsek arkasında kim olduğuna bakmadan o tehdidi yok etmekten geri durmayacağız. Türkiye düşmanlarının taşeronluğunu üstlenen bölücü hainlerden döktükleri her damla kanın hesabı misliyle sorulmaktadır ve sorulacaktır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum