AK Parti İzmir Milletvekili Kaya: "Bırakın biz çözelim"

  AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir'de uzun süredir devam eden Balçova Arsa Mağdurları sorununa dikkat çekti. Kaya, sorunun CHP'li yerel yönetimlerin ihmali ve umursamazlığı sonucu kronikleştiğini ifade etti.

  AK Parti İzmir Milletvekili Kaya: "Bırakın biz çözelim"
  15 Kasım 2023 - 14:22
  AK Parti İzmir Milletvekili, Balçova Arsa Mağdurları ile ilgili sorunun çözümünde Bakanlık düzeyinde destek vermeye hazır olduklarını belirtti. Kaya, "29 Kasım'a kadar İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bu sorunun gündeme gelmemesi ve çözüm üretilmemesi durumunda, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sorunu Bakanlığımıza devretmesini bekliyoruz. Yapamayacağınız belli, vatandaşlarımızı oyalamayın ve devredin" ifadelerini kullandı.

  AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, "Bilindiği gibi, CHP'nin ihmali ve umursamazlığı yüzünden, İzmir'in kronikleşen sorunlarından birisi haline gelmiş olan bir konuyu geçtiğimiz aylarda gündeme getirmiş ve sorunun çözümü için start vermiştik. Balçova Arsa Mağdurları olarak bilinen ve binlerce hemşehrimizi ilgilendiren sorunun sebebi, CHP'li yerel yönetimlerin umursamazlığı ve kendi iç çatışmalarıdır. Biz konuyu gündeme getirene kadar tek bir adım atmamışlar, vatandaşın feryatlarına hep kulak tıkamışlardı. Bu önemli sorunu Bakanlık eliyle çözme noktasındaki çalışmamıza start verdikten hemen sonra, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi apar topar bir toplantı tertip etmişti. Bu toplantıda da yıllardır olduğu gibi "iradelerini çantada keklik gördükleri" hemşehrilerimize sözler verdiler, sorunu Temmuz veya Ağustos ayında çözeceklerini dile getirdiler. CHP'li Büyükşehir'in bu hamlesinden sonra, çözümde bir karışıklık yaratmamak ve ikilik oluşturmamak için çalışmalarımızı dondurarak kendilerine 1 Ekim'e kadar süre vermiştik. Ayrıca bu konunun siyaset üstü tutulmasını gerektiğinin bilincinde olarak, Balçova Arsa Mağduru olan tüm hemşehrilerimizin sorunlarının çözümü noktasında, ilgili Bakanlıklar eliyle desteğe hazır olduğumuzu ifade etmiştik. Ekim geçti, Kasım ortalandı hala bir çözüm olmadı. Bırakın çözümü, konu meclis gündeminde bile konuşulmadı, vatandaşlarımıza bir açıklama yapılmadı. 29 Kasım 2023 tarihine kadar sürecek İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi oturumlarında konunun gündeme getirilerek, Balçova Arsa Mağduru olan tüm hemşehrilerimizin sorunlarının çözüldüğü bir formülün ortaya konulmaması halinde, CHP'li İzmir Büyükşehir'in devreden çıkarak 25 yıldır bekleyen vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için konuyu Bakanlığımıza devretmesini bekliyoruz. Yapamayacağınız belli, vatandaşlarımızı oyalamayın ve devredin.Siz çözemiyorsunuz, bırakın Bakanlık eliyle biz çözelim."


  YORUMLAR

  • 0 Yorum