• Reklam

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli, Karşıyaka'da muhtarlarla buluştu

AK Parti İl Başkanlığı koordinesinde yürütülen 'Gönül Seferberliği' programları kapsamında Karşıyaka ilçesinde bir dizi ziyarette bulunan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi, proje alanlarında incelemelerde bulundu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli, Karşıyaka'da muhtarlarla buluştu
15 Ağustos 2022 - 12:32 - Güncelleme: 15 Ağustos 2022 - 12:33

Programları kapsamında ilk ziyaretini Latife Hanım Mahallesi Muhtarlığı'na yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli daha sonra Örnekköy, Bahariye, Tuna ve Alaybey mahallelerinin muhtarlarına konuk oldu. Mahalle sakinlerinin talep ve önerilerine ilişkin muhtarlarla istişarelerde bulunan Sürekli'ye, muhtarlar, destek ve hızlı çözümleri için teşekkür etti.

Her programda mutlaka muhtarlarla da bir araya gelmeye çalıştığını kaydeden Sürekli, "Yerel yönetimlerin en önemli unsurlarından biri olan muhtarlarımız tarafından her zaman ulaşılabilir olduk. AK Parti olarak muhtarlarımızın taleplerine çözüm üretmek için amasız fakatsız çaba harcıyoruz. Muhtarlarımız bu çabalarımızı görüyor ve teşekkürlerini iletiyorlar, bundan mutluluk duyuyoruz. Ancak görüyoruz ki belediye başkanları tarafından çeşitli sözler verilmesine rağmen bunlar yerine getirilmiyor. Muhtarlarımız, ısrarla konularını takip etmelerine rağmen maalesef bir sonuç alamıyorlar. Belediyelerin sorumluluk alanlarında üzerlerine düşenleri yapmaları gerekiyor, hiç kimsenin vatandaşlarımızı mağdur etmeye hakkı yok" dedi.

SÜREKLİ, KARŞIYAKALI GENÇLERE MÜJDE VERDİ

Program sırasında, Türk Kızılayı Karşıyaka Şubesi'nin Muharrem ayı etkinliklerinde Karşıyakalılara aşure ikram eden Sürekli ardından Karşıyaka Gençlik Merkezi olarak projelendirilen tarihi Karşıyaka Tren İstasyonu ile Karşıyaka Lisesi proje alanında incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı. Sürekli, "Karşıyaka'mıza gençlerimizin sosyal ve kültürel etkinliklerini yapabilecekleri, çok değerli bir merkez kazandıracağız. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarihi garı restore ederek, açık ve kapalı alanlarıyla bin metrekarelik proje alanı içine, kitap ve kahve atölyesi, değerler atölyesi, müzik atölyesi ve sosyal alanlar yaparak gençlerimizin kaliteli vakit geçirebilecekleri bir merkezi Karşıyaka'mızın hizmetine sunacak. Karşıyaka Lisemiz ise 32 dersliğin yanı sıra spor salonu, konferans salonu kütüphane ve eklentileriyle yeniden inşa edilecek. Ruhsat ve ihale sürelerinin tamamlanmasıyla projelerimiz hızla hayata geçirilecek" dedi.

Program kapsamında, Karşıyaka'da Bostanlı Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) Başkanı Emre İpek ile dernek üyeleriyle bir araya gelen Sürekli, örnek projelere imza atan derneğin yönetimine başarılar diledi ve desteklerinin süreceğini belirtti. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum