• Reklam

35 yıllık evli çift üç yıl arayla aynı kaderi paylaştı

İZMİR'de 35 yıllık evli Semra (67)  İhsan Gökçen (72) çiftinin, 4'er damarının tıkalı olduğu belirlenip 3 yıl arayla aynı doktor tarafından bypass ameliyatı yapıldı.

35 yıllık evli çift üç yıl arayla aynı kaderi paylaştı
04 Mayıs 2022 - 11:01 - Güncelleme: 04 Mayıs 2022 - 11:02

2 çocuk sahibi olan ev kadını Semra Gökçen ile makine mühendisi İhsan Gökçen, yaşlarının ilerlemesiyle birlikte sağlık sorunları yaşamaya başladı. Kalple ilgili ilk problemi üç yıl önce Semra Gökçen yaşadı. Göğüste yanma, kollarında uyuşma şikayetiyle başvurduğuKalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Cüneyt Narin, Gökçen'in  4 damarının tıkalı olduğunu belirledi ve bypass kararı aldı. Semra Gökçen başarılı bir ameliyat geçirdi, kısa sürede normal yaşamına döndü. Aradan geçen üç yılın sonunda ise bu kez İhsan Gökçen rahatsızlandı.

Elleri şişen, yürürken göğüste hafif ağrı hisseden İhsan Gökçen, önceleri bu durumu önemsemediğini söyledi. Gökçen'in önemsemediği belirtilerin 4 damarının tıkalı olmasından kaynaklandığı saptanıp, bypass kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde Doç. Dr. Cüneyt Narin tarafından 4 damar bypass ameliyatı yapılan Gökçen de şikayetlerinden kurtuldu. Eşiyle aynı kaderi yaşadıklarını belirten Semra Gökçen, "Benim iğne ve doktor fobim var. Doktor ya da iğne görünce tansiyonum 20'ye fırlıyor. Şikayetlerim artınca başvurduğum Doç. Dr. Cüneyt Narin bana o kadar güven verdi ki ne korku ne tansiyon sorunu yaşadım. Damarlarım yenilendi, ben de yenilendim. Sıra eşime geldi, aynı yollardan o da geçti. Doktorumdan o kadar memnun kaldım ki eşimi de ona teslim ettim. Eşim de benim gibi kısa sürede normal yaşamına dönecek, buna inanıyorum" dedi.

Öte yandan böyle tesadüflerin çok nadir görüldüğünü belirten Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Narin, "Gökçen çiftinin damarlarının aynı sayıda tıkalı olması gerçekten ilginç. Bypass olmaları, bunun aynı hekim tarafından yapılması da insana 'ortak kader' dedirtiyor. Benim için iki hastamın da sağlıklarına kavuşması en büyük mutluluğum olurken, bu durum meslek yaşamımın en güzel anıları arasına girdi" diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum