Reklam

13 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyindeki Gara'da 8, Avaşin Basyan'da 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

13 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
09 Mayıs 2021 - 16:09 - Güncelleme: 09 Mayıs 2021 - 16:13
Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde 8 PKK'lı teröristin gerçekleştirilen hava harekatı ile etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakanlık sosyal medya hesabından "Teröristler için hiçbir yer güvenli değil! Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Milli İstihbarat Teşkilatımızın koordineli çalışması sonucu Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetlerimizin başarılı hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildi" ifadeleri ile hava harekatının görüntülerini paylaştı.

5 TERÖRİST DAHA ÖLDÜRÜLDÜ

Bakanlıktan ikinci yazılı açıklama ilk açıklamadan yaklaşık 3 saat sonra geldi. Açıklamada, "Irak kuzeyinde başlatılan Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında terör örgütü PKK'ya darbe vurmaya devam ediyoruz. Son olarak Avaşin-Basyan bölgesinde teröristlerle sağlanan sıcak temas üzerine bir mağaraya komandolarımız tarafından operasyon düzenlendi. Operasyon sırasında çıkan çatışmada 5 PKK'lı terörist silahlarıyla beraber etkisiz hale getirildi. Kahraman komandolarımızın bölgedeki operasyonu sürüyor" denildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum