• Reklam

10 kez arızalandı, 4 aydır çalışmıyor

İZBAN Kemer durağındaki bir yürüyen merdiven aylardır çalışmıyor. 2 senede 10’dan fazla kez bozulduğu iddia edilen merdiven için, yedek parça beklendiği bildirilirken; vatandaşlar merdivenin kötürüm kaldığını söyledi.

10 kez arızalandı, 4 aydır çalışmıyor
20 Kasım 2022 - 15:22

İzmir Banliyo (İZBAN) Kemer durağındaki bir yürüyen merdivenin hikayesi yıllardır yürek burkuyor. Son iki yılda yaklaşık 10’dan fazla kez bozulduğu iddia edilen merdivenin her seferinde tamir edilip, tamirden kısa bir süre sonra yeniden bozulduğu görüldü.
Merdivenin son 4 aydır yürüyemediğini söyleyen Kemer durağı sakinleri, (durağı kullanan vatandaşlar) hastanın (merdivenin) yürüme fonksiyonlarını zaten uzun zamandır kaybettiğini bildirerek, yapılan müdahalelerin (tamirat işlemlerinin) sadece kısa süreli çözüm olduğunu ve kesin çözümün merdiveninin tamamen sökülüp yeni bir yürüyen merdiven sisteminin oturtulması gerektiğini belirtti. Yaklaşık 2 ay önce Twitter hesabımızdan İZBAN yetkililerine yürüyen merdivenin durumunu sorduğumuzda aldığımız yanıt; “Merhaba konuyu ilgili birimimize ilettik. Parça tedarik süreci devam ediyor. Ünite en kısa süre içinde aktif edilecek. Teşekkür ederiz” şeklinde olurken; aradan 68 gün geçmesine rağmen, parça tedarik süreci tamamlanamadı, merdiven kötürüm kaldı, çaresizliği ise görenlerin yüreğini burktu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum