Tahsin GÜZEL

  Tahsin GÜZEL


  AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNİN İZMİR'İ AŞAN MESAİLERİ!

  08 Mayıs 2022 - 22:32

  İzmir’de kurucuları arasında olduğum AK Parti’nin içerisindeki AKP’lileri anlata anlata bitiremedim…
  Partiye bir virüs gibi sızanları kaç kere deşifre ettim, gel gör ki ilgililerine anlatamadım!

  AK Parti İzmir milletvekilleri size sesleniyorum. Gözünüzü ve kulağınızı iyice açın ve beni dinleyin…
  Nasıl olur da daha dün AK Parti’ye sızmış Necdet Heppekcan isimli şahıs için illerdeki Oda başkanlarını arayıp Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu seçimlerinde onu destekleyin diyebiliyorsunuz?

  AK Parti’ye ‘yutturulmuş’ Necdet Heppekcan’ın partiye hizmeti nedir ki böyle bir işe soyundunuz?

  Ticari hiçbir faaliyeti olmadığı ve bir apartmanın altıncı katındaki evini sözde oto döşeme atölyesi gibi gösteren, ne vahimdir ki, üzerine kayıtlı boş dükkanını da başkanı olduğu odaya kiralayan ‘yutturulmuş’ Necdet Heppekcan için bu çabanız da nedir?

  Allah aşkına kim bu adam? Esir mi aldı sizi?

  Heppekcan’ın ne olduğunu İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye her görüşmemde, milletvekilleri Hamza Dağ ve Atilla Kaya’ya iletilmek üzere her toplantıda anlatım. Makamlar insanı büyütmez ama Hamza Dağ o kadar büyüdü ki büyükleri bile küçük görecek hale geldi!

  Nedendir bilmem Milletvekili Necip Nasır beyefendiyi unutmuşum… O zaman bu beyefendi de gözlerini açıp beni iyi okusun.

  CHP İzmir İl Başkanı ve ekibine yaptırdığı esnaf ziyaretinde 'sizi AKP’den kurtaracağız' denilmesine sessiz kalan Necdet Heppekcan ne ara AK Partili oldu?

  Madem başka illerdeki oda başkanlarını arayıp “Heppekcan’a destek olun” diyorsunuz, o zaman size yardımcı olayım.
  O aradığınız oda başkanlarına deyin ki;
  Odanın parasıyla, “Gezmek, görmek, bilgi alışverişinde bulunmak” kılıfıyla Kıbrıs, Ukrayna, Yunanistan, Sivastopol ve Almanya’da zevk-i sefa yapan Necdet Heppekcan’a destek olmanızı istiyoruz!
  Haydi başkanlar, oy’lar, oto sanatkârının alın teri paralarını sözde ‘bilgi, görgü, ziyaret’ özde ise zevk-i sefada harcayan Necdet Heppekcan’a…
  Oylarınızı, birinci dereceden akrabası olan Ozan Heppekcan’ı Odadan bankamatik maaşa bağlayan Necdet Heppekcan’a verin!
  Oylarınızı, başkanı olduğu Odadan usulsüz olarak her ay 100 litre benzin karşılığı para alan Necdet Heppekcan’a vermenizi istiyoruz…
  Hadi bakalım AK Parti’nin değerli İzmir milletvekilleri, arayın oda başkanlarını da bu gerekçelerle(!) Necdet Heppekcan’a oy toplayın…

  Durun yahu haksızlık etmeyeyim, birkaç soru da beynelmilel(!) AK Partili Necdet Heppekcan’a sorayım:
  Allah aşkına o yurtdışı gezilerinde hangi muadil kuruluşları ziyaret ettin?
  Hangi ‘eksik bilgi ve görgünü’ artırdın?
  Masrafları Odanın bütçesinden ödenen yurtdışı gezileri için aldığın harcırahları maaş bordronda ‘fazla mesai ücreti’ olarak göstermen seni hiç mi utandırmadı?
  Aidat topladığın oto sanatkârının alın teri o paralarını sözde ‘bilgi, görgü, ziyaret’ özde ise ‘zevk-i sefada’ harcarken hiç mi sıkılmadın? Dahası o gittiğin yerlerde hiç araştırdın mı oto döşeme işi apartmanların altıncı katlarında mı yapılıyormuş?

  Ha bir de, şu an atamayla başkanı olduğun ama 5 Haziran 2022 günü veda edeceğin Türkiye Madeni Eşya Sanatkârları Federasyonu’nun resmi plakalı aracının trafik ve kasko sigortalarını tenezzül edip İzmir firması Esbir Sigortadan düzenletip, ardından federasyon başkanlık maaşını fedakârlık havalarında  ‘sıfır’ olarak ilan etmen çok komik!
  Esbir Sigorta kimin mi? Sen iyi bilirsin sahibini… 
  Yurtdışı gezilerin nedeniyle aldığın gündelikleri aylığına ek olarak bordronda fazla mesai ücreti olarak göstermişsin ya, ‘yurtdışında mesai yapan başkan’ olarak tarihe geçtin, vesselam…

  Ah! Şu an Putin’in hışmına uğrayan Odessa kaldırımları… Dile gelse de nasıl fazla mesai yaptığını bir anlatsa! 
  Ben bunları yazıp yüksek sesle söyleyince çevrem 'frene bas biraz Tahsin' diyor. İyi de dostlar bu gibilerin esnafa ne faydası var?
  Sanki çok matah yöneticilermiş gibi bir de üst kuruluşlardaki görevlere talip olup Türkiye genelindeki esnaflara hizmeti (!)  bir borç biliyorlar. Kanunun arkasından dolaşmak suretiyle yöneticilik yapan bu çeşit şahsiyetleri ilan etmekten asla vaz-geç-me-ye-ce-ğim…

  Şimdilik son söz: Ak Parti’nin değerli İzmir milletvekilleri, Necdet Heppekcan AK Parti için ne yapmış ki başka ilerdeki oda başkanlarını arayıp kendisine referans oluyorsunuz?
  ‘Yutturulmuş AKP’li’ Necdet Heppekcan’a destek toplamak için illerdeki oda başkanlarını aramaktan vazgeçin ve hemen Ticaret Başmüfettişi Hayriye GÖK tarafından düzenlenen 06/07/2018 tarihli ve 405-C/05 sayılı İnceleme Raporu'nu okuyun…

  Ben 16 sene Oda Başkanlığı ve 10 sene de Federasyon başkan vekilliği yaptım. Bu teşkilatları iyi tanır, idarecilerinin de ruhlarını iyi bilirim.
  % 53’ü kanunlara kılıf uydurarak idareciliği iş edinmiş işsizlerden oluşmakta ve dönemine göre de her partilidirler.
  Haktan, doğrudan ve adaletten yana değil, yerel ve genelde kim iktidarsa ondan görünen kuzu postuna bürünmüş çakallardır.
  Sayın Cumhurbaşkanımızın mirasını yiyen ve AK Patiye Lale Devri yaşatmaya çalışan içi başka dışı başka dolayısıyla AK Partili değil AKP’liler!
  Siz, ne kadar menfaat için AK Parti’ye yamanmış oda başkanı varsa peşinden koşmaya bayılıyorsunuz.
  Bir zamanlar, BESAŞ’ın içini boşaltanları AK Partili sanıyordunuz şimdi de Necdet Heppekcan’ı…
  Hangi illerde hangi oda başkanları arandı hepsini biliyor, vazgeçmenizi bekliyorum…

  YORUMLAR

  • 0 Yorum