Reklam

"Soyer için o sözleri söylemedim"

İzmir'in Seferihisar İlçesi Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Tunç Soyer hakkında söylediği iddia edilen sözleri sarfetmediğini açıkladı.

"Soyer için o sözleri söylemedim"
18 Kasım 2019 - 19:07 - Güncelleme: 18 Kasım 2019 - 19:08

Seferihisar İlçesi Belediye Başkanı CHP'li İsmail Yetişkin, Seferihisar'ın eski Başkanı aynı partiden şu an İzmir Büyükşehir Başkanı olan Tunç Soyer için eleştiri yapmadığını belirterek, çıkan haberden 36 saat sonra şu açıklamayı yaptı:

"Kamuoyuna Açıklama

17 Kasım 2019 tarihli Sabah gazetesinin manşetinde “Bankamatikçilerini Geri Al” başlıklı haberde aşağıdaki cümlelere şahsımın beyanatı olarak yer verilmiştir: “Seferihsar’ı bu hale eski Başkan Tunç Soyer getirdi. Giderayak 500 kişilik şirkette çalışan sayısını bine çıkardı. 500 kişi fazlalık var. Tek çare Soyer’in 500 kişiyi Büyükşehir Belediyesi’ne kaydırması. Yoksa işimiz çok zor.”

Üstte yar alan ifadelerin şahsıma ait olmadığını ve Sayın Başkanımız Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde 500 kişilik bir “bankamatik” personel alımı gerçekleşmediğini kamuoyunun bilgilerine sunarım.

Gerçekleri yansıtmayan, belediyelerimiz arasındaki uyumlu çalışmalara gölge düşüren ve kasti olarak kamuoyunu yanlış bilgilendirme gayesi taşıyan bu ve benzeri haberlere itibar edilmemelidir.

Söz konusu yanıltıcı haber içeriğiyle ilgili hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla, kamuoyunun dikkatine arz ederim.

İsmail Yetişkin

Seferihisar Belediye Başkanı"

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum