Reklam

Sıkıntı aşılamadı... İzmir Hilton kapanıyor!

İzmir’in ikinci beş yıldızlı oteli olan ve yapıldığı dönemde Türkiye’nin en büyük ikinci binası olma özelliğini taşıyan İzmir Hilton kapanıyor

Sıkıntı aşılamadı... İzmir Hilton kapanıyor!
15 Eylül 2020 - 17:56

Hilton Oteller Zinciri’nin İzmir’deki en büyük oteli İzmir Hilton’un kapanma kararı aldığı ve çalışanlarına iş akitlerinin sona erdirileceğinin bildirildiği iddia edildi. 1990’lı yıllarda İzmir Çankaya’da inşa edilen 32 katlı ve 5 yıldızlı turistik dev otelin bir süredir sıkıntıda olduğu biliniyordu. Ortaklar arasındaki anlaşmazlıklar yüzünden, ana girişi kapatılan ve çevresine de dev demir platformlar inşa edilen İzmir Hilton’da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de yüzde 25 oranında hissesi bulunuyor.
İzmir Hilton yöneticileri bugün gün boyu yapılan toplantılarla Hilton Oteller Zinciri’nin ABD’deki merkezi tarafından alınan kararı konuştuğu ve yol haritasını belirlediği öğrenilirken, akşam saatlerinde bazı çalışanlara durum anlatıldı. İddiaya göre, “Otelimiz kapanıyor. Sizlerle de birlikteliğimizi burada sonlandırıyoruz. Her çalışanımızın hakkı ödenecek. Bugüne kadar verdiğiniz hizmetleriniz için sizlere teşekkür ediyoruz” denildiği ifade edildi.
Öte yandan, dev otelin 15 Ekim’de faaliyetine tamamen sonlandıracağı kaydedilirken, binadaki dükkanların sözleşmeleri bitinceye kadar faaliyetlerine devam edeceği kaydediliyor. 198 personelin bulunduğu İzmir Hilton’un bir süredir ortaklar arasındaki davalarla mücadele ettiği ve yeterli müşteriyi de bulamadığı belirtiliyor. Özellilkle 6 aydır devam eden pandeminin de ekonomik sıkıntıyı derinleştirmesi ile kapanma kararının verildiği ileri sürülüyor. İzmir Hilton yönetiminin yarın konu ile ilgili bir basın açıklaması yapması bekleniyor. (Kaynak: Ege Telgraf)

YORUMLAR

  • 0 Yorum