Reklam

Mali müşavir ve muhasebecilerden aidat isyanı

Türkiye Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan Yaşar, İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetimine; verdiği sözleri tutmaması ve aidat ücretine fahiş zam yapması nedeniyle tepki gösterdi.

Mali müşavir ve muhasebecilerden aidat isyanı
14 Ocak 2020 - 16:03

Grup Başkanı Erhan tepkisini ve eleştirisini şu şekilde yazıya döktü.

PADİŞAHIM ÇOK YAŞA, VEZİRLERİM VAROLA!

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM...
GEÇTİĞİMİZ YIL ÜLKEMİZ GENELİNDE TÜM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARIMIZDA SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURULLAR TAMAMLANDI.

İLLERDE Kİ SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURULLAR SONRASI ÜST BİRLİĞİMİZ OLAN TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI BİRLİĞİ OLARAK SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURULUMUZU YAPARAK BİRLİĞİMİZE EN GENÇ BAŞKANI SEÇMİŞ OLDUK.

MESLEĞİMİZ VE MESLEKTAŞIMIZ DİNAMİZMİNİ KORUYARAK HER GEÇEN GÜN DİJİTALLEŞME İLE BİRLİKTE E-DÖNÜŞÜM SÜREÇLERİNE UYUM SAĞLAMADA BAŞARILI OLDU. ÖRGÜTÜMÜZÜN TÜM ÜYELERİ OLAN TOPLAM 117.000 MESLEKTAŞIMA ÜLKEMİZE, MESLEĞİMİZE KATTIĞI DEĞERDEN DOLAYI ŞAHSIM ADINA TEŞEKKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

E-DÖNÜŞÜM SÜREÇLERİ İLE İLGİLİ MESLEK MENSUPLARI OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIĞIMIZI UMUYORUM. ANCAK GÖRÜYORUM Kİ HER SEÇİM DÖNEMLERİNDE ÜYELERİNE MUHASEBE MALİYETLERİNİ DÜŞÜRECEKLERİNİ TAAHHÜT EDEN ESNAF ODALARI BAŞKAN ADAYLARI VE BAŞKANLARI, HER ARALIK DÖNEMİNDE DEFTER TASDİK GİDER KATILIM PAYI ÖDEMEMELERİ KONUSUNDA ÜYELERİNE ŞOV YAPAN ESNAF ODALARI BAŞKANLARI E-SÜREÇTE SINIFTA KALDI.

MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEĞİNİN SEÇİM PROPAGANDALARINA SEÇİM MALZEMESİ OLAMAYACAK KADAR KIYMETLİ BİR MESLEK OLDUĞUNUN FARKINA E-SÜREÇLER İLE BİRLİKTE VARMAYA BAŞLADILAR.

ASLINDA BİZİM MESLEK ODALARIMIZDA ESNAF ODALARINA BU KONULAR HAKKINDA BİR BASKI ORTAMI OLUŞTURDUĞU SÖYLENEMEZ. ESNAF ODALARI İLE BİRLİKTE ORGANİZE BİR ŞEKİLDE ESNAF VE SANATKÂRLARA, TİCARET ODASI ÜYELERİNE BU ANLAMDA ÇÖZÜM ORTAKLIĞI İLE EĞİTİMLER İLE BİRLİKTE BU SAĞLANABİLİRDİ.

ASLINDA GÜNDEM TAMDA BU OLMASI GEREKİRKEN GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ÜLKE GENELİNDE MESLEKTAŞLARIMIZ MAKTU AİDAT ZAMLARI İLE BİRLİKTTE BİR ŞOK DAHA YAŞADI. ÜLKE GENELİNDE MAKTU AİDATLARA ÜLKEMİZDE RESMİ KURUMLARIN AÇIKLAMALARINA GÖRE; ENFLASYON: % 11.84, YENİDEN DEĞERLEME ORANI: %22.58 VE ASGARİ ÜCRET ZAM ORANLARI %15 OLMASINA RAĞMEN BU ORANLARDAN KAT KAT FAZLA ORANDA ZAMLAR GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ VE ÜYELERİN HESAP KARTLARINA YANSITILMIŞTIR.

ÇOK DEĞİL BUNDAN 9 AY ÖNCESİ İLİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLEN SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURULDA TÜRKİYE CUMHURİYETÇİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU OLARAK, MESLEKTAŞLARIMIZA DAĞITILAN MALİ VERİLERİ İNCELEMELERİNİ İLİMİZİN VE BİRÇOK ODANIN BORÇLARINA DİKKAT ÇEKTİK.

AYRICA BU BORÇLARDAN DOLAYI ŞAHSIMIN DA BU SEÇİMDE ODA BAŞKAN ADAYLIĞI BULUNMASIYLA BİRLİKTE 2019-2022 DÖNEMİNİN VEFA DÖNEMİ OLARAK HAKKI HUZUR ALINMAMASI GEREKTİĞİNİ GÜNDEME GETİRMİŞTİM.

AYRICA TÜRKİYE CUMHURİYETÇİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU OLARAK ŞAHSIMIN İMZASI BULUNAN ÖNERGELERDE HAKKI HUZURUN HİÇ ALINMAMASINI, ALINMASI HALİNDE ASGARİ ÜCRETİN BELLİ ORANINDA ALINMASINA İLİŞKİN VERMİŞ OLDUĞUMUZ ÖNERGELER MESLEKTAŞKLARIMIZIN OY ÇOKLUĞU İLE REDDEDİLMİŞTİ.

ASLINDA BUGÜN YAŞAYACAKLARIMIZI O GÜNLERDE GÖRMÜŞ VE BUGÜNLER YAŞANMAMASI İÇİN BU ÖNERGELERİ VERMİŞTİK. TABİİ Kİ TAKDİR SAYGIDEĞER MESLEKTAŞLARIMIZINDIR.

BİZLER TÜRKİYE CUMHURİYETÇİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU OLARAK DÜN NASIL Kİ MESLEKTAŞLARIMIZIN MENFAAT VE HAKLARINI GÖZETTİ İSEK, BUGÜN DE YARIN DA BUNUN MÜCADELESİNİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ. SEÇİM ÖNCESİNDE NE SÖZ VERDİ İSEK SEÇİM SONRASINDA VERDİĞİMİZ HER SÖZÜN ARKASINDA DURARAK BU DURUŞUN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRDİK.

BİZLER DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE HEP BİRLİKTE; MESLEK VE MESLEKTAŞLARIMIZIN REFAHLARI BİZİM HAKKI HUZURUMUZ ANLAYIŞI İLE PADİŞAHLARIMIZ ÇOK YAŞA, VEZİRLERİMİZE VAROLA ANLAYIŞINDAN, BEN YAPTIM OLDU POLİTİKALARINDAN BU MESLEK CAMİASINI KURTARMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN TÜM MESLEK MÜCADELEMİZİ ORTAYA KOYACAĞIZ.

KAZANMAK: “KAYBEDECEĞİNİ BİLDİĞİN HALDE KAZANMAK İÇİN MÜCADELE ETMEKTİR.” 
TÜM MESLEKTAŞLARIMA SEVGİ VE SAYGILARIMLA...


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum