EGİAD: Depremzedelere her türlü desteğe ve yardıma hazırız

  EGE Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenle için başsağlığı dileğinde bulunup, taziye mesajı yayınladı.

  EGİAD: Depremzedelere her türlü desteğe ve yardıma hazırız
  06 Şubat 2023 - 14:55 - Güncelleme: 06 Şubat 2023 - 14:56

  EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve Türkiye'nin birçok yerinde hissedilen deprem sonucu çok sayıda can kaybı ve yıkım haberinin herkesi yasa boğduğu belirtilip, "Kurum olarak her türlü desteğe ve yardıma hazırız. İzmir'deki sivil toplum kuruluşları, odalar ve kamu kurumlarıyla koordinasyon içerisindeyiz. Yakın zamanda kardeş dernek olduğumuz ve ziyaret ettiğimiz Gaziantep İş İnsanları Derneği (GAGİAD) ve Hatay Genç İş İnsanları Derneği (HAGİAD) ile hemen deprem sonrasında irtibat kurduk. Onlar vasıtasıyla bölgeden haberleri alıyor, gelişmeleri ve olası ihtiyaçları yakından takip etmeye çalışıyoruz" denildi.

  Yelkenbiçer, açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

  "İzmir depremi sonrasında kent halkı olarak nasıl bir araya geldiysek, tek yürek olduysak şimdi aynısını Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay ve diğer etkilenen illerimiz için de yapacağız. Bu zor zamanda her türlü yardıma hazırız. Hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimizi sunar, yaralılara acil şifalar dileriz."(DHA)

  YORUMLAR

  • 0 Yorum