Reklam

Cumhuriyet Gazetesi eski çalışanlarının cezası belli olan ekip teslim oldu

Cumhuriyet Gazetesi davasında 5 yılın altında hapis cezasına çarptırılan ve kararın onandığı gazetenin eski yazar ve yöneticileri Kocaeli Adliyesi’ne teslim oldu.

Cumhuriyet Gazetesi eski çalışanlarının cezası belli olan ekip teslim oldu
25 Nisan 2019 - 20:05 - Güncelleme: 25 Nisan 2019 - 20:19

Cumhuriyet gazetesi davasında 5 yılın altında hapis cezasına çarptırılan ve kararın onandığı gazetenin eski yazar ve yöneticileri Kocaeli Adliyesi’ne telim oldu. 

Cumhuriyet Gazetesi davasında 5 yılın altında hapis cezasına çarptırılan ve kararın Cumhuriyet gazetesi eski çalışanları Güray Öz, Önder Çelik, Musa Kart, Hakan Kara, Mustafa Kemal Güngör ve Emre İper Kocaeli Adliyesine telim oldu.

 

08997389-0ffb-4e47-bc1e-957b11809290.jpeg

CEZAEVİNE UĞURLANDILAR

Yakınları ile birlikte Kocaeli Adliyesine gelen eski çalışanlara CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Barış Atay eşlik etti. Kocaeli Adliyesinde işlemleri tamamlanan Cumhuriyet gazetesi eski çalışanları, daha sonra yapılan sağlık kontrollerinin ardından polis ekipleri tarafından Kandıra Cezaevi'ne götürüldü.

Adliyede yapılan işlemler sonrasında dava sürecinde verilen kararı değerlendiren avukat Tara Pekin, "Dosya Yargıtay'da. Yargıtay'ın iş yükü azalsın diye yıldan az olan cezaların onamasına karar verildi. Bize göre kararın bozulması için tonlarca karar var." dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum