Reklam

BM'nin minik delegeleri

Özel İzmir SEV Ortaokulu öğrencileri, İspanya’nın Valensiya kentinde gerçekleşen ve Birleşmiş Milletler’in küçük bir modeli olan VALMUN konferansında ülkemizi başarıyla temsil ettiler.

BM'nin minik delegeleri
06 Aralık 2019 - 14:03

Dünya sorunlarına yönelik çeşitli çözümler üreten İzmirli minik delegeler konferansa büyük katkı sağladılar.

Öğrencilerini ülkesine ve ulusal değerlere saygılı, 21. yüzyıl becerilerine sahip birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmeyi hedefleyen İzmir SEV İlköğretim Kurumları’nın öğrencileri, İspanya Valensiya’daki uluslararası konferansta ülkemizi temsil ettiler.

valmun1.jpgBirleşmiş Milletler’in (BM) ortaokuldaki küçük bir modeli olan JMUN (Junior Model United Nations- Genç Model Birleşmiş Milletler) İspanya’daki VALMUN Konferansı, dünyanın dört bir yanından geniş bir katılımla gerçekleşti. American School of Valencia’nın gerçekleştirdiği VALMUN Konferansı, İspanya’dan çeşitli medya kanallarının da dikkatini çekti.

valmun3.jpgKONFERANSA İZMİR SEV İMZASI

İzmir SEV’in 20 minik delegesi, JMUN Kulübü-İngilizce Öğretmeni Sırma Göknur liderliğinde yaptıkları hazırlıklar sonrasında oldukça başarılı bir konferans geçirdiler. Komitelerinde dünya sorunlarıyla ilgili çeşitli çözümler üreten öğrenciler, uluslararası okullardan gelen öğrencilerle işbirliği içinde çalıştılar. İzmir SEV öğrencilerinden Talya Dedeköylü, Eco-Soc Komitesinde “En Çok Gelişim Gösteren Delege” sertifikasını alırken, Naz Güven de kendi komitesine sunduğu katkılardan dolayı özel olarak kutlandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum